Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

MŚ w hokeju: Czesi i Słowacy pokonani

Źródło: Fanny Schertzer / Wikimedia Commons

Reprezentacje Czech i Słowacji przegrały swoje drugie mecze na hokejowych mistrzostwach świata, rozgrywanych w Sztokholmie i Helsinkach. Zawodnicy Aloisa Hadamczika przegrali 1-4 ze Szwedami, a podopieczni Vladimíra Vůjtka 0-1 z Finami.

Wczoraj podopieczni Aloisa Hadamczika, którzy w pierwszym meczu z trudnościami pokonali Danię 2-0, zmierzyli się ze współgospodarzami turnieju, Szwedami. Srebrni medaliści zeszłorocznych MŚ dali Czechom twardą lekcję hokeja, rozbijając ich 4-1. Reprezentacja Trzech Koron zaczęła z wysokiego C – już w 3 minucie Jakuba Štěpánka (SKA Sankt Petersburg) pokonał Johan Franzen (Detroit Red Wings). Tuż po rozpoczęciu II tercji (21) drugiego gola dla Szwecji zdobył jego kolega klubowy, Niklas Kronwall. Obie bramki wypracował duet Henrik Zetterberg (Detroit Red Wings) – Loui Eriksson (Dallas Stars). Wprawdzie w 44 minucie kontaktowego gola zdobył Jakub Petružálek (Amur Chabarowsk), ale ostatnie słowo należało do podopiecznych Pära Mårtsa. W 51 minucie czeskiego bramkarza pokonał Joel Lundqvist (Frölunda HC), a na minutę przed końcową syreną kropkę nad i postawił Niklas Persson (CSKA Moskwa).

Nie mniej trudnego rywala mieli w swoim niedzielnym meczu Słowacy, którzy zagrali z aktualnymi mistrzami świata i drugimi współgospodarzami turnieju, Finami. Postawili jednak zawodnikom Jukki Jalonena bardzo trudne warunki i przegrali tylko 0-1 (gol Janne Pesonena, gracza Helsinki IFK, w 8 minucie gry), oddając więcej strzałów na bramkę niż ich rywale i solidnie spisując się w defensywie.

W poniedziałek przed Czechami szansa na rehabilitację – spotkanie z solidną, ale – przynajmniej na papierze – znacznie słabszą od nich Norwegią. Z kolei przed Słowakami, którzy w pierwszej kolejce rywalizowali z jedną z najlepszych drużyn świata, aktualnymi mistrzami olimpijskimi, czyli Kanadą, w poniedziałek kolejna niezwykle wymagająca przeszkoda – Stany Zjednoczone.

Reprezentacja Węgier gra na zapleczu hokejowej elity – w grupie A dywizji I. W rozegranym w Ljubljanie tegorocznym turnieju o mistrzostwo grupy A dywizji I (a więc o awans do przyszłorocznych MŚ elity) Madziarzy zajęli 3 miejsce (na 6 drużyn) i nie uzyskali awansu (do elity awansują dwie najlepsze drużyny – w tym roku to Słowenia i Austria, spadkowicze z elity w 2011 roku).

Wyniki i tabele – na stronie Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Źródło: lidovky.cz / iihf.com