Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Węgierska inicjatywa piłkarska doceniona

Źródło: Pierre-Yves Beaudouin / Wikimedia Commons / CC-BY-SA-3.0

UEFA (Europejska Federacja Piłki Nożnej) wyróżniła nagrodą dla najlepszego projektu promującego piłkę nożną wśród młodzieży (2013 UEFA Grassroots Day Awards) węgierską inicjatywę polegającą na organizowaniu treningów i meczów dla wychowanków domów dziecka, organizowaną przez stowarzyszenie Wiara i Sport.

Nagrody w kategoriach najlepszy lider, najlepszy projekt i najlepszy klub przyznano we wtorek podczas spotkania roboczego UEFA Grassroots Workshop w Oslo. W kategorii najlepszy lider wyróżniono Turka Fikreta Kadıoğlu, który organizuje rozgrywki piłkarskie dla młodzieży w północno-wschodniej Turcji, a w kategorii najlepszy klub nagrodę przyznano inicjatywie czterech klubów: SV Wilp, SC Klarenbeek, SC Cupa i VV Voorst, polegającej na organizacji rozgrywek i treningów dla kobiet i dziewcząt w północno-wschodniej Holandii.

Źródło: uefa.com

Zdjęcie na dziś

Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com
Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com

Czy wiesz, że...

  • Pál Schmitt, od sierpnia 2010 r. prezydent Węgier, ma za sobą bogatą w sukcesy karierę szermierza. Jako członek drużyny szpadzistów zdobył dwa złote medale olimpijskie: na igrzyskach w Meksyku (1968) i w Monachium (1972).

Do posłuchania

See video

"Never Tear Us Apart" to jeden z największych przebojów australisjkiej grupy INXS (1977-2012), który znalazł się w...