Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Kolejne medale dla Węgier na IO w Londynie

Źródło: Wikimedia Commons; Domena publiczna

Wczoraj dżudoczka Éva Csernoviczki zdobyła pierwszy na igrzyskach XXX Olimpiady w Londynie medal dla reprezentacji Węgier, zajmując trzecie miejsce w turnieju dżudo kobiet do 48 kilogramów. W niedzielę do grona węgierskich medalistów igrzysk dołączyli dżudoka Miklós Ungvári, wicemistrz olimpijski w kategorii do 66 kg, oraz szermierz Áron Szilágyi, zdobywca złotego krążka w rywalizacji szablistów.

W drodze do medalu Ungvári pokonał m.in. Słoweńca Roka Draksicia (1/16 finału), Polaka Pawła Zagrodnika (ćwierćfinał) i reprezentanta Hiszpanii, Sugoi Uriarte (półfinał). W walce o złoto trzydziestodwuletni dżudoka, trzykrotny mistrz Europy i dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata, uległ niespodziewanie o dwanaście lat młodszemu Gruzionwi Laszy Szwadatuaszwilemu.

Dwudziestoletni Szilágyi zdobył złoto pokonując w finale doświadczonego Włocha Diego Occhiuzziego, w drużynie zdobywcy brązu na olimpiadzie w Pekinie i trzykrotnego drużynowego medalisty MŚ. Wcześniej uporał się m.in. z trzykrotnym mistrzem świata w drużynie Rosjaninem Mikołajem Kowaliewem (półfinał), Niemcem Maksem Hartungiem (ćwierćfinał) czy mistrzem olimpijskim z Pekinu, Chińczykiem Zhong Manem. Dla Szilágyiego złoto olimpijskie to pierwszy sukces na międzynarodowej arenie w dotychczasowej karierze.

Czechy i Słowacja nadal czekają na pierwsze medale igrzysk XXX Olimpiady (27 lipca-12 sierpnia).

Źródło: lequipe.fr / Wikipedia / london2012.com