Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Koncert z okazji 56. rocznicy Powstania Węgierskiego 1956 roku 23 X w Warszawie

Źródło: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

23 października w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (Modzelewskiego 59) odbędzie się koncert z okazji 56. rocznicy Powstania Węgierskiego 1956 roku. Wystąpi Accord Quartet. W repertuarze m.in. utwory Zoltána Kodályego i Béli Bartóka. Początek o godz. 19.

Aby wysłuchać koncertu, należy zarejestrować się w Węgierskim Instytucie Kultury. Dane kontaktowe: tel. (22) 629 32 41 lub 42 (p. Teresa Sadowska), mail: hunginst@hunginst.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 X.

 

Program koncertu:

Zoltán Kodály, II Kwartet smyczkowy;

Béla Bartók, VI Kwartet smyczkowy;

Péter Zombola; I Kwartet smyczkowy;

Albert Markós (W zgiełku lubujesz się i wrzawie – inspirowane tekstami Cz. Miłosza; Poeta siedemdziesięcioletni, Tak mało)

 

Accord Quarter założyło w 2001 roku czterech studentów Akademii Muzyczne im. F. Liszta w Budapeszcie. W 2004 zespół wydał pierwszą płytę.

 

23 października, studio im. Witolda Lutosławskiego, Modzelewskiego 59, Warszawa

Kontakt w sprawie wejściówek: do 19 październka; Węgierski Instytut Kultury w Warsaawie, Moniuszki 10; tel. (22) 629 32 41 lub 42 (p. Teresa Sadowska), mail: hunginst@hunginst.pl.

Źródło: profil Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie na Facebooku

Zdjęcie na dziś

Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com
Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com

Czy wiesz, że...

  • Pál Schmitt, od sierpnia 2010 r. prezydent Węgier, ma za sobą bogatą w sukcesy karierę szermierza. Jako członek drużyny szpadzistów zdobył dwa złote medale olimpijskie: na igrzyskach w Meksyku (1968) i w Monachium (1972).

Do posłuchania

See video

"Never Tear Us Apart" to jeden z największych przebojów australisjkiej grupy INXS (1977-2012), który znalazł się w...