Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Węgry - Aktualności - Media

pt., 05/12/2017 - 22:36
Aktualności, Czechy, Słowacja, Węgry, Kultura, Media

Czasopismo „Zupełnie Inny Świat” ukazuje się od 2010 r., a jego autorzy poruszają tematy różnorodne, pisząc m.in. o krajach bliskich Polsce. Wśród nich są 3 kraje wyszehradzkie, a każdemu z nich został poświęcony oddzielny numer pisma: Węgrom – dwunasty, Czechom – osiemnasty, Słowacji – dwudziesty drugi.

pon., 04/15/2013 - 09:22
Aktualności, Polityka, Węgry, Media

Po długiej chorobie zmarła naczelnik węgierskiego Narodowego Urzędu ds. Mediów i Przekazu Informacji (odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji) Annamária Szalai. Miała 52 lata.

ndz., 03/24/2013 - 22:29
Aktualności, Węgry, Media, Turystyka

Wielka Hala Targowa w Budapeszcie znalazła się na pierwszym miejscu w opublikowanym przez portal amerykańskiej telewizji CNN zestawieniu najbardziej atrakcyjnych bazarów w Europie.

W artykule „Pięć wspaniałych bazarów miejskich w Europie” dziennikarz CNN przedstawia najciekawsze jego zdaniem hale targowe na starym kontynencie. Pierwsze miejsce na liście zajmuje główny bazar stolicy Węgier – Központi Vásárcsarnok, czyli Centralna Hala Targowa, położona niedaleko Mostu Wolności, po peszteńskiej stronie Dunaju.

pt., 02/17/2012 - 17:05
Aktualności, Węgry, Media, Społeczeństwo

Rada Mediów przedłużyła koncesję rozgłośni radiowej Klubrádió o 60 dni. Kilkanaście dni temu Rada postanowiła odebrać rozgłośni koncesję. Podobno nie spełnia ona kilku warunków niezbędnych do przedłużenia licencji.

ndz., 12/25/2011 - 02:41
Aktualności, Polityka, Węgry, Media, Społeczeństwo

Wtorkowa decyzja Rady Mediów o odebraniu stacji radiowej Klubrádió dotychczas używanej przez nią częstotliwości fal spowodowała kilkutysięczną manifestację pod gmachem Węgierskiego Radia.

sob., 07/02/2011 - 22:01
Aktualności, Polityka, Węgry, Media

Jenő Bodonovich, Komisarz ds. mediów i komunikacji, rozpatruje, na wniosek Sekretarza Stanu ds. komunikacji, Zoltána Kovácsa, przypadek artykułu opublikowanego na stronie internetowej lewicowego dziennika „Népszava” („Głos ludu”), a poświęconego niedawnemu pogrzebowi zmarłego 31 maja byłego prezydenta Węgier, Ferenca Mádla.

pon., 06/20/2011 - 13:50
Aktualności, Węgry, Kultura, Media

Filmy wytwórni Warner Bros. (WB) będą  ukazywały się na Węgrzech później, niż w sąsiednich krajach. Jest to kara za umieszczanie w Internecie przez węgierskich widzów pirackich wersji wielu filmów wkrótce po ich premierach.

czw., 03/31/2011 - 18:11
Aktualności, Polityka, Węgry, Mniejszości, Media

W zeszłym tygodniu strona internetowa węgierskiego konserwatywnego dziennika „Magyar Hirlap” została zaatakowana przez rumuńskich hakerów, którzy umieścili na niej rumuńskie hasła nacjonalistyczne.

wt., 03/29/2011 - 22:42
Aktualności, Węgry, Media

W zeszłym tygodniu na Niemieckojęzycznym Uniwersytecie im. hrabiego Guyli Andrássy’ego w Budapeszcie odbyła się debata na temat ustawy medialnej zaproponowanej przez rząd Viktora Orbána.

Zdjęcie na dziś

Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com
Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com

Czy wiesz, że...

  • jednym z twórców sukcesów polskiej szermierki na szable w okresie międzywojnia (brązowe medale olimpijskie w drużynie wywalczone w na IO w Amsterdamie i w Los Angeles) był węgierski trener, Béla Szombathely?

Do posłuchania

See video

"Never Tear Us Apart" to jeden z największych przebojów australisjkiej grupy INXS (1977-2012), który znalazł się w...