Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych

Pierwszy mercedes klasy CLA zjechał z linii produkcyjnej w Kecskemét

Autostrada opodal Kecskemét; Źródło: Várkonyi Tibor, Wikimedia Commons; Licencja: domena publiczna.

Pod koniec stycznia z linii produkcyjnej fabryki Mercedesa w Kecskemét (środkowe Węgry) zjechał pierwszy egzemplarz modelu CLA. Mercedesy CLA będą produkowane wyłącznie w tym węgierskim zakładzie niemieckiego producenta.

CLA będzie drugim modelem Mercedesa po autach klasy B, który będzie produkowany w fabryce w Kecskemét.

W uroczystości zaprezentowania dziennikarzom pierwszego mercedesa CLA wyprodukowanego na Węgrzech wzięli udział prezes niemieckiej firmy Dieter Zetsche oraz premier Węgier Viktor Orbán, który udał się z Zetschem na krótką przejażdżkę wokół fabryki oraz udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że uruchomienie przez Mercedesa produkcji modelu CLA w fabryce w Kecskemét jest dowodem na to, że nawet w czasach kryzysu możliwe są korzystne dla kraju inwestycje i tworzenie miejsc pracy oraz podziękował władzom niemieckiego koncernu i węgierskim pracownikom fabryki za to, że stanowią przykład na to, iż na Węgrzech warto inwestować i pracować.

Źródło: kormany.hu / budapestsun.hu

Zdjęcie na dziś

Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com
Pomnik ofiar Holokaustu na Węgrzech w kształcie wierzby płaczącej, znajdujący się na dziedzińcu Wielkiej Synagogi w Budapeszcie; źródło: wyszehrad.com

Czy wiesz, że...

  • Pál Schmitt, od sierpnia 2010 r. prezydent Węgier, ma za sobą bogatą w sukcesy karierę szermierza. Jako członek drużyny szpadzistów zdobył dwa złote medale olimpijskie: na igrzyskach w Meksyku (1968) i w Monachium (1972).

Do posłuchania

See video

"Never Tear Us Apart" to jeden z największych przebojów australisjkiej grupy INXS (1977-2012), który znalazł się w...